Úvodní strana » Aktuality

Aktuality

Video pro firmy, které se zajímají o navázání spolupráce se školami

Video je určeno pro firmy, které se zajímají o navázání spolupráce se školami.…

16. 12. 2019

Publikace Koordinátor spolupráce školy a zaměstnavatelů

09. 09. 2019

Novinky v přípravě instruktorů praktického vyučování

Novinky o kurzech pro lektory instruktor a ke schválení profesní kvalifikace "Instruktor u poskytovatele praktického vyučování".

25. 04. 2017

Doporučení k zabezpečení jednotného postupu při uzavírání smlouvy o obsahu, rozsahu a podmínkách konání praktického vyučování

Upozorňujeme, že MŠMT dne 6. května 2016 vydalo doporučení k "uzavírání smluv mezi odbornými školami a zaměstnavateli" k zajištění konání odborného výcviku či odborné praxe. Doporučení najdete ZDE, vzor smlouvy najdete ZDE.

Materiál navazuje na metodické postupy vydané projektem POSPOLU, také rozvíjí doporučení k uzavírání smluv mezi žákem a firmami.

09. 05. 2016

Newsletter POSPOLU 1/2016

Dne 2. března byl rozeslán odběratelům Newsletter POSPOLU 1/2016. Registraci NEWSLETTERU provedou zájemci na adrese http://pospolu.rvp.cz/prihlaska-newsletter

Obsah - Aktualizace Průvodce pro zaměstnavatele - Vydání častých dotazů k Průvodci - Soutěž v IT pro žáky SŠ a ZŠ STUDNET jako pokračování aktivity pilotní školy - Plánované školení lektorů pro kurzy instruktorů praktického vyučování - Plány spolupráce online - Fotografická soutěž "žáci ve firmě/dílně" od CEDEFOP.

 

02. 03. 2016

Výsledky projektu Pospolu ukazují, kudy vede cesta spolupráce škol a firem

Stáže učitelů odborných škol v délce alespoň 6 dnů ročně, minimálně 12 týdnů odborného výcviku pro žáky oborů s výučním listem v reálném nebo modelovém pracovním prostředí firem, možnost realizovat praktickou část závěrečných zkoušek ve firemním prostředí – to jsou jen tři příklady rozsáhlého souboru doporučených opatření, na nichž se shodli odborníci a zaměstnavatelé. Během téměř tříletého projektu Pospolu je v praxi ověřila síť 38 škol a 115 aktivních zaměstnavatelů, firem i dalších subjektů.

12. 12. 2015

Projekt Pospolu na Závěrečné konferenci Roku průmyslu a technického vzdělávání

Závěrečná konference Roku průmyslu a technického vzdělávání se konala 3. prosince 2015 v Kongresovém centru Praha. Zástupci firemní sféry, středního a vysokého školství a státní správy v jejím průběhu hodnotili roční kampaň Svazu průmyslu a dopravy ČR na podporu technického vzdělávání a současně prezentovali svoje aktivity v této oblasti. Akci svojí účastí podpořili ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová (ČSSD) a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

12. 12. 2015

Souhrnná závěrečná zpráva o projektu

Projekt Pospolu - Podpora spolupráce škol a firem se zaměřením na odborné vzdělávání v praxi byl ukončen ke dni 31.10.2015. Přehledný souhrn činnosti v projektu včetně jeho výstupů naleznete v Souhrnné závěrečné zprávě (ke stažení).

V tomto modulu Vám budeme představovat občasně novinky z oblasti spolupráce SŠ a zaměstnavatelů. Přihlásit se můžete také odběru novinek na stránce http://pospolu.rvp.cz/prihlaska-newsletter

 

16. 11. 2015

Plánovací kalendář pro školy a zaměstnavatele

Při plánování a realizaci spolupráce v jednotlivých měsících pomůže plánovací kalendář vydaný v projektu Pospolu. Projekt se téměř tři roky věnoval podpoře spolupráce škol a zaměstnavatelů v odborném vzdělávání.

29. 10. 2015

Seminář přiblížil, jak střední a vysoké školy spolupracují se zaměstnavateli

Sdílet zkušenosti ze spolupráce středních a vysokých škol se zaměstnavateli bylo cílem semináře, který se uskutečnil 7. října 2015 v budově institutu xPORT BUSINESS ACCELERATOR Vysoké školy ekonomické v Praze. Na semináři vystoupili zástupci vysokých a středních škol ze čtyř technických oborů – informatiky, elektrotechniky, strojírenství a chemie.

12. 10. 2015