Titulka » Titulní strana Pospolu » Detail partnerství - Partnerství 21

Partnerství 21

Adresa:Mohelnice

O nás

Realizátorem monitoringu v partnerství byla firma Siemens, s. r. o., odštěpný závod Elektromotory Mohelnice a odštěpný závod Busbar Trunking Systems Mohelnice. S ní se do partnerství zapojila mohelnická střední škola.

Nejvýznamnější částí spolupráce bylo ověřování odborného výcviku žáků oborů vzdělání 23-56-H/01 Obráběč kovů, 26-51-H/01 Elektrikář a 23-45-L/01 Mechanik seřizovač ve firmě. Za každý obor se ho zúčastnilo 6 žáků v délce 5 měsíců (po jednom týdnu měsíčně). Žáci si mohli ověřit teoretické znalosti a praktické dovednosti ze školy v reálném pracovním prostředí, pracovali na moderních strojích a podíleli se tak na produkci firmy. Důležité bylo i budování vztahu k práci, získání pracovních návyků a odpovědnosti za svěřené úkoly, práce v kolektivu, dodržování bezpečnosti práce aj. 

Další částí spolupráce bylo 7 přednášek odborníků z praxe ve škole pro celkem 95 žáků strojních oborů. Žáci i učitelé odborných předmětů byli velmi spokojeni s úrovní přednášek i přednášejících. V rámci projektu byl zpracován vlastní model spolupráce pro 3 obory vzdělání (z pohledu školy a firmy), vytvořeny případové studie a dodatky ŠVP.

Projekt Pospolu zhodnotil koordinátor partnerství Ing. Jiří Černý.

Foto: archiv Pospolu

Pozn. - Anotace zpracována projektem Pospolu dle závěrečné TZ z partnerství 

 

Komentáře

Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře

Nový komentář