Titulka » Titulní strana Pospolu » Detail partnerství - Partnerství 20

Partnerství 20

Adresa:Ostrov - Nejdek - Sokolov - Dalovice

O nás

Realizátory monitoringu v tomto partnerství byly 4 střední odborné školy a 1 firma z Karlovarského kraje. Během monitoringu proběhl ve firmě odborný výcvik žáků oboru vzdělání 23-52-H/01 Nástrojař, na odborné praxi se vystřídaly skupiny žáků oborů vzdělání 23-41-M/01 Strojírenství, 26-41-M/01 Elektrotechnika a 37-41-M/01 Provoz a ekonomika dopravy. Celkově se v nejdeckém podniku účastnilo odborného výcviku nebo odborné praxe 40 žáků uvedených škol.

Projekt Pospolu nabídl také možnost stáží pro učitele odborných předmětů. Většinou týdenní stáže umožnily osmi učitelům seznámit se s nejnovějšími trendy v oborech, které na technických školách vyučují. 

Další aktivitou realizovanou v rámci projektu byly přednášky odborníků zaměřené do oblastí, které se na středních školách vyučují. V některých případech byli odborníci vysláni do škol, většinou se ale žáci vypravili do Nejdku, aby si přímo v provozu firmy poslechli přednášku doplněnou praktickými ukázkami, mj. také zaměřenou na úspěšné zdolání nelehkého úkolu většiny absolventů středních a vysokých škol - nalezení práce v oboru. Formou přednášek se do projektu Pospolu zapojilo téměř 180 žáků.

Projekt Pospolu zhodnotili zástupci partnerských škol i firmy.

Foto: archiv Pospolu

Pozn. - Anotace zpracována projektem Pospolu dle závěrečné TZ z partnerství 

Školy

Firmy a sociální partneři

Případové studie

Jednotky výsledků učení ECVET

Učební materiály

Komentáře

Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře

Nový komentář