Titulka » Titulní strana Pospolu » Detail partnerství - Partnerství 12

Partnerství 12

Adresa:České Budějovice (2)

O nás

Firma Robert Bosch, spol. s r. o., České Budějovice se přihlásila do projektu Pospolu coby realizátor pilotáže a vytvořila partnerství se dvěma školami - z Českých Budějovic a z Velešína. Pilotáž zejména ověřila spolupráci škol a firmy v realizaci odborného výcviku pro skupinu 32 žáků v oboru vzdělání 23-45-L/01 Mechanik seřizovač v celkovém počtu 19 500 hodin. V rámci pilotáže byla ověřena i rozšířená spolupráce - využití odborníků z praxe při výuce ve škole.

S českobudějovickou školou firma spolupracuje od roku 2010. V první fázi byli sponzorováni 4 žáci, po dvouleté přestávce se spolupráce obnovila, v roce 2014 to již bylo 10 žáků. Přínosem projektu Pospolu je systémová opora pro realizaci části praktického vyučování v reálném prostředí firmy a zvýšení vzájemné důvěry mezi školami a firmou.

S velešínskou školou firma spolupracuje od roku 1999. Firma podepisuje smlouvu s žákem nebo jeho zákonným zástupcem na dobu čtyř let. Žák se zavazuje ke splnění studijního průměru do 2,4 po celou dobu studia a k odpracování minimálně čtyř let ve firmě po dokončení studia. Odměnou je měsíční stipendium a příspěvek na ubytování a stravné.

Spolupráci firmy Robert Bosch, spol. s r. o. s velešínskou školou zhodnotil koordinátor partnerství Ing. Jan Holoubek.

Foto: archiv Pospolu

Pozn. - Anotace zpracována projektem Pospolu dle závěrečné TZ z partnerství a poskytnutých informací pro brožuru Odborné školy a firmy Pospolu 

Komentáře

Prozatím nebyly vloženy žádné komentáře

Nový komentář